Yhteystiedot

Kirjat, muut painotuotteet ja tulostussaldo

Tästä verkkokauppaamme


Noutopiste – Keskusta

Fabianinkatu 28
(oppimiskeskus Aleksandria, huone 132)

Valmiit työt ovat noudettavissa kiinteistön aukioloaikojen puitteissa. Noutopisteessä ei ole paikalla henkilökuntaa, mutta voit noutaa niistä etukäteen tilatut ja valmiiksi kuitatut työt.

Noutopiste – Meilahti

Valmiiden töiden noutopiste sijaitsee osoitteessa Haartmaninkatu 8 (Biomedicumin aula).

Työt ovat noudettavissa kiinteistön aukioloaikojen puitteissa. Noutopisteessä ei ole paikalla henkilökuntaa, mutta voit noutaa niistä etukäteen tilatut ja valmiiksi kuitatut työt.

Noutopiste – Otaniemi

Valmiiden töiden noutopiste sijaitsee osoitteessa Otakaari 1T (opiskelijahub Ilmiumin vieressä).

Työt ovat noudettavissa kiinteistön aukioloaikojen puitteissa. Noutopisteessä ei ole paikalla henkilökuntaa, mutta voit noutaa niistä etukäteen tilatut ja valmiiksi kuitatut työt.

Noutopiste – Viikki

Valmiiden töiden noutopiste sijaitsee osoitteessa Viikinkaari 11 (Viikin kampuskirjasto).

Työt ovat noudettavissa kiinteistön aukioloaikojen puitteissa. Noutopisteessä ei ole paikalla henkilökuntaa, mutta voit noutaa niistä etukäteen tilatut ja valmiiksi kuitatut työt.

Noutopiste – Kumpula

Valmiiden töiden noutopiste osoitteessa Gustaf Hällströmin katu 2 B (Exactumin aulassa).

Työt ovat noudettavissa kiinteistön aukioloaikojen puitteissa. Noutopisteessä ei ole paikalla henkilökuntaa, mutta voit noutaa niistä etukäteen tilatut ja valmiiksi kuitatut työt.

Unigrafia – Pitäjänmäki

Hiomotie 3, 00380 Helsinki
Puh. (09) ) 7010 2351
Fax (09) 7010 2370

asiakaspalvelu@unigrafia.fi

Avoinna ma – pe klo 9.00 – 16.00


Asiakaspalvelu

asiakaspalvelu@unigrafia.fi

Puh. (09) 7010 2351 

Laskutus

Katso laskutustietomme täältä

Myynti

Jouni Komulainen

Jouni Komulainen
Myyntijohtaja
Puh. 0400 774 523
jouni.komulainen@unigrafia.fi

Sirkku Grönholm

Sirkku Grönholm
Asiakkuuspäällikkö
Puh. 040 544 0484
sirkku.gronholm@unigrafia.fi

Eeva Hagel

Eeva Hagel
Asiakkuuspäällikkö
Puh. 0400 774 520
eeva.hagel@unigrafia.fi

Kimmo Jokinen

Kimmo Jokinen
Asiakkuuspäällikkö
Puh. 040 501 6124
kimmo.jokinen@unigrafia.fi


Johto

Mika Peura

Mika Peura
Toimitusjohtaja
Puh. 050 438 0797
mika.peura@unigrafia.fi

Jorma Ahlqvist

Jorma Ahlqvist
Teknologiajohtaja
Puh. 040 704 2008
jorma.ahlqvist@unigrafia.fi

Jouni Komulainen

Jouni Komulainen
Myyntijohtaja
Puh. 0400 774 523
jouni.komulainen@unigrafia.fi

Jani Kajander

Jani Kajander
Brändijohtaja
Puh. 040 588 3241
jani.kajander@unigrafia.fi

Raimo Viitanen

Raimo Viitanen
Talous- ja henkilöstöjohtaja
Puh. 050 521 8850
raimo.viitanen@unigrafia.fi


Graafinen suunnittelu

Riikka Hyypiä

Riikka Hyypiä
Graafinen suunnittelija
Puh. 050 463 7559
riikka.hyypia@unigrafia.fi

Hanna Sario

Hanna Sario 
Graafinen suunnittelija
Puh. 040 765 5873
hanna.sario@unigrafia.fi


Digitaalinen media

Mari Lindgren

Mari Lindgren
Creative
Puh. 046 851 4367
mari.lindgren@unigrafia.fi

Jorma Ahlqvist

Jorma Ahlqvist
Teknologiajohtaja
Puh. 040 704 2008
jorma.ahlqvist@unigrafia.fi

Mikko Airola

Mikko Airola
Järjestelmäasiantuntija
Puh. 040 513 2288
mikko.airola@unigrafia.fi

Antero Ylitalo

Antero Ylitalo
Järjestelmäasiantuntija
Puh. 043 824 5560
antero.ylitalo@unigrafia.fi


Tulostus

Jouni Komulainen

Jouni Komulainen
Myyntijohtaja
Puh. 0400 774 523
jouni.komulainen@unigrafia.fi

Janne Kärkkäinen

Janne Kärkkäinen
Koordinaattori
Puh. (09) 7010 2365
janne.karkkainen@unigrafia.fi

Sirpa Moisio-Aho

Sirpa Moisio-Aho
Koordinaattori
Puh. 040 353 8433
sirpa.moisio-aho@unigrafia.fi


Aineiston hallinta

Jorma Ahlqvist

Jorma Ahlqvist
Teknologiajohtaja
Puh. 040 704 2008
jorma.ahlqvist@unigrafia.fi

Jani Kajander

Jani Kajander
Brändijohtaja
Puh. 040 588 3241
jani.kajander@unigrafia.fi

Antti Mäenpää

Antti Mäenpää
Järjestelmäasiantuntija
Puh. 040 533 7524
antti.maenpaa@unigrafia.fi


Painopalvelut

Teemu Lehtonen

Teemu Lehtonen
Työnjohtaja
Puh. 040 846 1684
teemu.lehtonen@unigrafia.fi


Video

Arja Puolimatka

Arja Puolimatka
AD, Videotuottaja
Puh. 045 773 455 53
arja.puolimatka@unigrafia.fi

Linda Tammisto

Linda Tammisto
Valokuvaaja
Puh. 040 178 3293
linda.tammisto@unigrafia.fi

Heikki Jantunen

Heikki Jantunen
Creative
Puh. 050 330 4658
heikki.jantunen@unigrafia.fi

Lauri Manninen

Lauri Manninen
Creative
Puh. 041 548 8361
lauri.manninen@unigrafia.fi

Jani Kajander

Jani Kajander
Brändijohtaja
Puh. 040 588 3241
jani.kajander@unigrafia.fi

Unigrafia

Unigrafia Oy
(Yliopistopaino Helsinki)
Y-tunnus: 2373001-4